Bugun...


Tarih: 03-12-2018 17:50:47 Bu haber 3978 defa okunmuştur. + -

Başkan Hüseyin Boz, Makamı Sevdiklerine Devretti

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Makam Koltuğunu En Çok Sevdiklerine Devretti

facebook-paylas

Başkan Hüseyin Boz, Makamı Sevdiklerine Devretti

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile başkanlık koltuğunu engeli olan çocuklara devretti. 
Her ortamda Çocukları çok sevdiğini ifade eden ve  bir baba olduğunu vurgulayan Boz, “Kendi çocuklarım için sağlamaya çalıştığım imkânı bu özel yavrularımız için de sağlamak, çocuklarım için istediğim istikbalin sınırlarını engeli olan kardeşlerim için de ileriye taşımak en büyük arzumdur.” dedi. 
Belediye Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık oluşturmak amacı ile Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u makamında ziyaret etti. Özel çocuklar, Belediye bünyesinde aldıkları kurslar kapsamında yaptıkları ahşap oyuncak arabayı Başkan Boz’a hediye etti. Çocukların hediyesi karşısında büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Başkan Boz da onlara sürpriz yaparak Başkanlık koltuğunu özel çocuklara devretti. Kısa süreliğine de olsa Belediye Başkanı olmanın heyecanını yaşayan çocuklar, herkese iş imkânı, daha çok park, voleybol oynayacakları alanlar gibi isteklerde bulundu. Sosyal belediyecilik kapsamında engeli olan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini belirten Boz, “ Tüm engelleri yüreğimizdeki sevgi, merhamet, iyilik ve inançla aşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü’nün büyük bir bilinç oluşturmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

“Özel Çocuklar Allah’ın Emaneti”
Çankırı Belediyesi, ailelerden gelen talepler üzerine bedensel engeli olan dört çocuğa tekerlekli sandalye temin etti. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, çocukları ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalyeleri yerine ulaştırdı. Başkan Boz, “Engeli olan kardeşlerimiz, Yüce Allah’ın bizlere bu dünyadaki emanetlerindendir. Bu emanete sahip çıkmaya, korumaya, haklarını savunmaya, hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmak, Çankırı’yı engelsiz bir şehir haline getirebilme gayretinin sonucudur.  Belediyemiz bünyesinde sadece engelli vatandaşlarımıza hizmet vermesi için kurulan Engelliler Koordinasyon Merkezimiz bile bunun en somut örneğidir. Merkezimiz aracılığı ile bu özel kardeşlerimize ulaşıyor, elimizden geldiğince dertlerine derman buluyor ve mutluluklarına ortak oluyoruz.” dedi. Boz, çocuklarla tek tek ilgilenerek aileleri ile sohbet etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cankiri belediyesi huseyin boz
Bu haber 3978 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Çankırı Hüseyin Boz Haberleri
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ


YUKARI