Ana Sayfa   Category:Gündem Muhabir: Turgut Özkan 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 12-Ocak-2017 07:30 Okunma: 3903

Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başk


Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Deneci, Yaran ekibi büyük başağası Recep Deneci, dernek başkan yardımcısı Murat Oruç, Muhasip Turgut Özkan ve yönetim kurulu üyesi İsmail Gönen ile birlikte Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir beyi makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette misafirlerini kapıda karşılayan Cumhuriyet Başsavcısı Aldemir misafirlerine çeşitli ikramlarda bulundu. Büyük Başağa Recep Deneci Çankırıya hoş geldiniz diyerek konuşmaya başladıktan sonra Yaran Kültürü hakkında Başsavcı Aldemir e uzun bir bilgi verip Yaran Ocaklarına davet etti. Karşılıklı sohbette de Başsavcı Aldemir Çankırı özünü kaybetmemiş güzel bir Anadolu şehri ancak üzülerek ifade etmek istiyorum ki dedikodu almış başını gidiyor. Ne olur yaran ekibi olarak bu türlü aslı astarı olmayan konulara rağbet göstermeyin ve tepkinizi mutlaka koyunuz. Zira bir toplumu dedikodu yıkar perişan eder dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Aldemir Yaran Ocaklarının birisine mutlaka katılmak isteğini belirtti.

Başsavcı Aldemir’e Yaran Poşusu ve Yaran Bohçası takdim eden ziyaretçileri toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından Adliyeden ayrıldılar. Cumhuriyet Başsavcı Hüsnü Aldemir misafirlerini kapıda karşıladığı gibi Başsavcılık katının çıkışına kadar uğurlamada eşlik ederek nezaketini fazlasıyla misafirlerine hissettirdi.

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Bu Haber: 3903   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Gündem Haberleri
Farkındalık Etkinliği Farkındalık Etkinliği
Dönmeyi Düşünmediler Tiyatrosu Sergilendi Dönmeyi Düşünmediler Tiyatrosu Sergilendi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development