Editörü: Kmax
Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: Kmax 
Çankırı’da geographic külliye sergisi

Çankırı’da geographic külliye sergisi

Tarih: 10-Ocak-2017 13:30 Okunma: 3145
Çankırı’da Proje İmam Hatip Lisesinden Çankırı’da Geographic Külliye Sergisi

Çankırı Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Öğretmenleri Uğur Ezer rehberliğinde “geographic külliye” ismiyle üç boyutlu coğrafya sergisi açıldı.
Açılan sergide izohips ve renklendirme yöntemiyle oluşturulan haritalar, volkanizma ve peribacalarının oluşum serüvenleri, üç boyutlu yeryüzü şekilleri, karstik arazi oluşumları ve maketleri, projeksiyon yöntemi ile yeryüzü şekilleri gibi coğrafi unsurların maketleri yer aldı.
Hazırlanan sergi okul öğrencileri arasında ilgiyle takip edilmekte. Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “öğrencilerimiz öğrenmiş oldukları Coğrafya bilgilerini pekiştirmek ve diğer öğrencilerimiz ile de bu bilgileri paylaşmak amacı ile ciddi bir emek sarf ederek bu ilginç sergiyi düzenlemişlerdir.
Sergi coğrafi bazı tanımlamaların öğrencilerimiz tarafından daha iyi anlaşılmasına büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple bu serginin düzenlenmesinde rehberlik yapan Coğrafya öğretmenimizi Uğur Ezer’i ve sergiyi hazırlayan öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
 

 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 3145   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Öğrenciler İlk Defa Çıktıkları Sahada,1.likler Aldılar Öğrenciler İlk Defa Çıktıkları Sahada,1.likler Aldılar
Başarılı Sporcu Öğrenciler Ödüllendirildi Başarılı Sporcu Öğrenciler Ödüllendirildi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development