Ana Sayfa   Category:Gündem Muhabir: Hüseyin Durmaz 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 10-Ocak-2017 09:31 Okunma: 4239

Asırlık Yağlı Güreş Tarihinde Bir İlk Yaşandı


Asırlık Yağlı Güreş tarihinde bir İlk Balıkesir Kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu organizasyonu düzenlemek Çankırı’nın evladı Yapraklı Kavak (köyü) Mahallesinden olan Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu As Başkan Mehmet AYHAN’a nasip oldu.
Mehmet Ayhan; “Yapılan bu kapalı spor salonu yağlı güreşi Türkiye’de bir ilktir.Bu ilki yapmayı da  Allah bize nasip etti. Yaptığımız bu organizasyonu da tarihi yağlı güreşlerin özünü bozmadan yaptık.” dedi.

Ayhan, “Asırlık tarihe sahip olan ve aynı zamanda UNESKO Dünya mirası listesinde yer alan yağlı güreşlerimize sahip çıkmak ve yağlı güreş sporunu hak ettiği yere getirmek için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışacaklarını söyledi.”

Ayhan, Yağlı güreşlerin 5-6 ay gibi zaman dilimin de değil 12 aya yayarak sporcularımızı her daim hazırda tutmak ve yağlı güreş seyircisini güreşten mahrum etmemektir. dedi.

Mehmet Ayhan;” Ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
En temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan, bu eylemi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Milletimizden bu hassas dönemde her türlü tahrik edici eyleme karşı sağduyu ve itidal ile yaklaşmasını temenni ediyoruz. Güreş camiası olarak her daim milletimizin ve devletimizin yanında olacağız ve olmaya devam edeceğiz bugün şehitler için kol bağladık bu salonda yârin devletimiz için gerekirse savaş meydanında olacağız rabbim yar ve yardımcımız olsun.” Diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve dans eden insanlar

Bu Haber: 4239   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Gündem Haberleri
Farkındalık Etkinliği Farkındalık Etkinliği
Dönmeyi Düşünmediler Tiyatrosu Sergilendi Dönmeyi Düşünmediler Tiyatrosu Sergilendi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development