Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: Kmax 
Sınav Kaygısı, Motivasyon ve Bilinçli Tercih

Sınav Kaygısı, Motivasyon ve Bilinçli Tercih

Tarih: 05-Ocak-2017 11:29 Okunma: 2725
Eğitim Koçu Mehmet EKİNCİ ile Sınav Kaygısı, Motivasyon ve Bilinçli Tercih

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Koçu Mehmet EKİNCİ tarafından TOBB Lisesinde  verilen Sınav Kaygısı, Motivasyon ve Bilinçli Tercih konusundaki seminer; öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Seminerlere katılan öğrencilere başarısız hiçbir öğrencinin olmadığının yanı sıra sınavda kaygı ve stresten uzak durulması konusu vurgulandı.

Başarısız Öğrenci Yoktur.  “İnsanoğlu muhteşem kaynaklara sahip bir canlıdır. İçindeki olağanüstü gücü harekete geçirmesini bildiği zaman başaramayacağı hiçbir şey kalmayacaktır. Hayatta her şey insanın kendisini sevmesiyle başlar. Sorun odaklı olmak yerine çözüm odaklı olun. Öğrenmeyi engelleyen nedenlerin en başında “yapamam, başaramam” gibi cümlelerin sıkça kullanılması gelir. Başarının ve Öğrenmenin kalıcı olabilmesi için öğrencilerimiz sınavlara hazırlanırken sık sık tekrar yapmalıdırlar. Başarısız öğrenci yoktur. Kendini keşfetmemiş, özgüven eksikliği olan öğrenciler vardır. Sınavları hayatın içerisindeki renkler olarak görmek gerekir. Yaşanan kaygı çok yoğun ise, kişinin, enerjisini verimli bir biçimde kullanması, dikkatini ve gücünü yapacağı işe yönlendirmesi gerekir. Sınavlara bir plan ve program dâhilinde hazırlanmak, çalışmaları asla ertelememek, zamanı verimli kullanmak, beklentiyi gerçekçi tutmak, olumsuz duygu, düşünce ve davranışlardan kurtulmak ise Sınav Kaygısını azaltan faktörlerdir” şeklinde konuştu 


Bu Haber: 2725   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Çankırı’da Öğrencilere İnternet Hakkında Bilgi Verildi Çankırı’da Öğrencilere İnternet Hakkında Bilgi Verildi
Çankırılı Çocuklar Tarihin İzinde Çankırılı Çocuklar Tarihin İzinde
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development