Ana Sayfa Tarih: 03 Hearth 2017, 20:13 Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Belediye Visit: 5313 Read
Çankırı'da Metan gazını elektriğe  çevrilecek en-1-development
Çankırı'da Metan gazını elektriğe çevrilecek
Çankırı Çevre Hizmetleri Birliğinden Çevreyi Koruma Hamleleri

Çankırı Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği, 2017 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çankırı Belediye Başkanı ve aynı zamanda Birlik Başkanı İrfan Dinç başkanlığında bir araya gelen ilçe Belediye Başkanları, birliğin bu yıl ve sonraki yıllarda gerçekleştireceği çalışmaları planladı.

Çankırı Yerel Yönetimler Çevre Hizmetleri Birliği toplantısına katılan Belediye Başkanları, istişarede bulundu. Toplantıda; Birliğe ait düzenli depolama tesisinin 2017 yılı içerisinde teknik kurallara uygun bir şekilde çalıştırılması kararı alındı. Ayrıca, deponi sahasından çıkan metan gazının toplanması ve elektrik enerjisine dönüştürülmesi ile ilgili sunum da yapıldı. Sunumun ardından Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı Dinç, gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi. Metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi ile iklime olumsuz etkisi olan karbondioksit salınımının da azaltılması hedefleniyor. 

en-1-development
Bu Haber: 5313   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırı'da Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı Meslek Edinme Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı
Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı Tarihimizin Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development