Ana Sayfa   Category:Eğitim Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 03-Ocak-2017 19:58 Okunma: 4246

Çankırı Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Sanat Ateşi


Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Stratejik Gençlik Hareketi faaliyetleri arasında devam eden sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler birbirinden renkli konularla devam ediyor. Resim, Hüsnü Hat, fotoğrafçılık gibi sanat dallarının yanında ahşap üzerine yakma sanatı’da büyük bir ilgiyle devam etmekte.
Öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve okulda görev yapan personelinde katıldığı bu çalışma Derya Ekebaş nezaretinde devam etmekte. Kursun başında ahşap yakma sanatının temel alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra öğrenciler sanatsal anlamda ilk eserlerini yakmaya başladılar. Birbirinden güzel eserlerin ortaya çıkacağı beklenilen çalışma yıl sonuna kadar devam edecek.
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “stratejik gençlik hareketi çerçevesinde ilimiz ortaöğretim kurumları içinde yirmiyedi farklı alan ile en yoğun aktiviteleri gerçekleştiren bir okuluz.
Yaklaşık dörtyüz öğrencimiz, hatta personel ve öğretmenlerimiz kendi yetenek ve kabiliyetleri doğrultusunda bu çalışmaların içerisinde yer almakta. Akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin bu tür kültür, sanat ve sportif faaliyetler içinde yer alması kendilerini geliştirmeleri açısından önemlidir ve bu anlamda yoğun bir çalışma içinde olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi.


 

 


Bu Haber: 4246   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı Ortaklar Yapılan Sertifika Töreniyle Ülkelerine Uğurlandı
Projemizin Yurtdışı Ortakları Çankırı’da Projemizin Yurtdışı Ortakları Çankırı’da
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development