Ana Sayfa Tarih: 03 Hearth 2017, 19:58 Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Eğitim Visit: 3228 Read
İmam Hatip Lisesinde Sanat Ateşi en-1-development
İmam Hatip Lisesinde Sanat Ateşi
Çankırı Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Sanat Ateşi

Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Stratejik Gençlik Hareketi faaliyetleri arasında devam eden sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler birbirinden renkli konularla devam ediyor. Resim, Hüsnü Hat, fotoğrafçılık gibi sanat dallarının yanında ahşap üzerine yakma sanatı’da büyük bir ilgiyle devam etmekte.
Öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve okulda görev yapan personelinde katıldığı bu çalışma Derya Ekebaş nezaretinde devam etmekte. Kursun başında ahşap yakma sanatının temel alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra öğrenciler sanatsal anlamda ilk eserlerini yakmaya başladılar. Birbirinden güzel eserlerin ortaya çıkacağı beklenilen çalışma yıl sonuna kadar devam edecek.
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “stratejik gençlik hareketi çerçevesinde ilimiz ortaöğretim kurumları içinde yirmiyedi farklı alan ile en yoğun aktiviteleri gerçekleştiren bir okuluz.
Yaklaşık dörtyüz öğrencimiz, hatta personel ve öğretmenlerimiz kendi yetenek ve kabiliyetleri doğrultusunda bu çalışmaların içerisinde yer almakta. Akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin bu tür kültür, sanat ve sportif faaliyetler içinde yer alması kendilerini geliştirmeleri açısından önemlidir ve bu anlamda yoğun bir çalışma içinde olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi.


 

 

en-1-development
Bu Haber: 3228   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
İmam Hatip Ortaokulundan Anlamlı Gezi Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulundan Anlamlı Gezi
Çankırı Projesinin Başlangıç Toplantıs Gerçekleştirildi Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projesinin Başlangıç Toplantısını Gerçekleştirildi
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development