Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 28-Aralk-2016 18:53 Okunma: 5030

Çankırı’dan Mazlumlara 27 ton Gıda yardımı TR la yola çıktı


Beşir Derneği Çankırı Temsilcileri vatandaşlardan topla 24 ton un ve 2 ton ya yağı Halep’te  mağdur olan kişlere ulaştırmak gıda dolu TR üzere Çankırı Merkezden dualarla gönderildi.

Toplanan 26 tom gıdanın 13 tonu Ilgaz ilçesindeki hayırsever vatandaşlardan toplandı.

Beşir derneği Çankırı şubesi geçtiğimiz günlerde de 15 bin Tl nakit  parayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmışlar.

Beşir Derneği Çankırı Temsilcisi Salih Özkan, TRT Çankırı Muhabiri Abdulhalik Demir’e Yaptığı Açıklamada ”Çankırı Beşir Derneği dünya genelinde 55 ülkede  aktif çalışmaktadır. Türkiye’de ise 248 tane temsilcisi olan kamu yararına kurulan bir dernek.

2013 yılının nisan ayında bakanlar kurulu kararı ile kamu yararına statüsüne kavuşmuş bir dernek.

Çankırı’da ise mülteci kardeşlerimiz olsun ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz olsun bunlara iki haftada bir yardımlarımız oluyor.

Malum bu olaylardan ötürü HALEP’teki kardeşlerimize de Çankırı Beşir derneği olarak  25 ton un yardımı ve 2 ton yağ yardımımız oldu. İnşallah oradaki kanayan yaraya  bir nepzede bizim faydamız oldu ise bizler için onur kaynağıdır diye düşünüyoruz. Allah bu yardımı yapanlardan  razı olsun.

Biz bu toplanan yardımları Kilis’te aş evimiz var. Reyhanlı’da Aşevlerimiz var. İnşallah oraya ulaştıracağız. 

Dünyanın sessiz kaldığı, Türkiye’nin hiçbir zaman sessiz kalmadığı  her zaman ve her daim mazlum ve mağdurların  yanında olduğunu  göstermek amacı ile bir yardım kampanyası başlattık.

İnşallah bu toplanan yardımları da sağ salim yerine ulaştıracağız. Orada bir insanlık katliamı yapılıyor. Dünya  buna sessiz kalıyor. Bizler millet olarak , Türk Devleti olarak her daim mazlumun ve mağdurun yanındayız.  İnşallah bu mağduriyetler giderilir. Oradaki kardeşler din kardeşlerimiz karındaşlarımız sağ sağlım tekrar vatanlarında yaşaya biliriler.

Rabbin onların yar ve yardımcısı olsun. Buradan yardım yapanlara da teşekkür  ediyoruz. Allah Herkesten razı olsun”dedi.

Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 5030   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı
İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development