Ana Sayfa Tarih: 22 December 2016, 21:12 Editör: Kmax   Cat:Eğitim Hit: 1735
Yeter ki Siz Engel Olmayın Projesi  Düzenlendi

Yeter ki Siz Engel Olmayın Projesi Düzenlendi
Yeter ki Siz Engel Olmayın Projesi Kapsamında Söyleşiler Düzenlendi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında uygulanmakta olan EDES Programı kapsamında hazırlanan ‘Yeter ki Siz Engel Olmayın’ adlı projesi kapsamında, 8 Aralık 2016 Perşembe günü ilimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda,Türkiye’de görme engelliler için ilk kez “ Sesli Betimleme Tekniği”ni başlatan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapan ve kendisi de görme engelli olan Kenan Önalan,ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri ile söyleşi yaptı.ProgramaŞabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker KENDİR, Orta İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş UZUN,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz CESUR ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay KAYAPINARkatıldı. Programda hayatından kesitler paylaşan Önalan, öğrencilere akademik olarak başarı için hiçbir durumun engel olmayacağını, önemli olanın içimizdeki inanma duygusu olduğunu, içinde bulunduğumuz şartları kabul ederek en iyiye ilerlememiz gerektiğini söyledi. Engelli bireylerin toplumda kabul edilerek desteklenmeleri gerektiğini vurguladı.
 Programın sonunda il genelinde ortaokul ve lise kategorisinde kompozisyon ve resim yarışması ödül töreni düzenlendi. Ankara’dan İlimize teşrif eden Kenan ÖNALAN’ateşekkür ederiz . Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Proje çalışmaları 9 Aralık 2016Cuma günü Ilgaz ve Çerkeş ilçelerimizde, görme engelli olan Avukat- Bilgisayar öğretmeni Sinan Saltık söyleşileri ile tamamlandı.öğrencilere  ileri düzey bilgisayar kullanımı hakkında bilgi veren Sinan SALTIK, yaptığı çalışmalar ve akademik başarı ile öğrencilerimize başarı için hiçbir engelin olmadığını, engelli bireylerinde her alanda başarılı olabileceğini göstermiş oldu. Geçen yıllarda dailimizde görme engelliler için yapılan kurs ve programlara katılan değerli Sinan SALTIK’a katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak programların ve projenin hazırlanmasında, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


 

 

 

 Bu Haber: 1735   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Eğitim Haberleri
Çankırı'da Kuşlar için Apartman Çankırı'da Kuşlar için Apartman
Külliye Edebiyat Dergisi Çıkardılar Külliye Edebiyat Dergisi Çıkardılar
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18