Ana Sayfa   Category:Belediye Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 22-Aralk-2016 12:23 Okunma: 1982

Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri daha çok destek v


Çankırı Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) iş birliği ile başlattığı geleneksel atık pil toplama kampanyası öğrencilere ilham oldu.  Çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasını amaçlayan kampanyaya Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri daha çok destek verebilmek için kendi aralarında yarışma düzenleyerek en çok atık pil toplayan sınıfı belirledi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı ile 2007 yılından beri öğrencilere yönelik düzenlenen çevre seminerleri ve ödüllü atık pil toplama kampanyasına Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu Çevre Koruma Kulübü de destek verdi. Daha çok atık pilin toplanması için harekete geçen kulüp, sınıflar arası pil toplama yarışmasını düzenledi. Sınıflarının birinci olması için atık pil toplama gayretine giren öğrenciler tatlı bir rekabet sergiledi. En çok atık pil toplayan 6/A sınıfı yarışmanın birincisi olurken 5/A sınıfı da ikinciliği elde etti. Çankırı Belediyesi,  gösterdikleri duyarlılıktan dolayı dereceye giren sınıfların öğrencilerini kırtasiye malzemeleri ile ödüllendirdi.

Öğrenciler, sınıflar arası gösterdikleri başarıyı 1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında Belediye tarafından gerçekleştirilen Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda da en çok atık pil toplayan okul olabilmek için göstereceklerini söyleyerek iddialarını da ortaya koydu.   

Belediye Başkanı İrfan Dinç, çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesi için özellikle son 9 yıldır Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki çevre mühendisleri ile birlikte ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek Çankırı’da çevreci bir kuşak yetişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


 


Bu Haber: 1982   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa Dünün Gençlerinden Şehitlere Vefa
Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri Çankırı’nın Temalı Kütüphaneleri
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development