Ana Sayfa Tarih: 22 December 2016, 12:23 Editörü: Kmax   Category:Belediye Visit: 1532 Read
Çankırı'da Çevreci Bir Kuşak Yetişiyor en-1-development
Çankırı'da Çevreci Bir Kuşak Yetişiyor
Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri daha çok destek verebilmek için kendi aralarında yarışma düzenleyerek en çok atık pil toplayan sınıfı belirledi.

Çankırı Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) iş birliği ile başlattığı geleneksel atık pil toplama kampanyası öğrencilere ilham oldu.  Çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasını amaçlayan kampanyaya Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri daha çok destek verebilmek için kendi aralarında yarışma düzenleyerek en çok atık pil toplayan sınıfı belirledi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı ile 2007 yılından beri öğrencilere yönelik düzenlenen çevre seminerleri ve ödüllü atık pil toplama kampanyasına Mareşal Çakmak İmam Hatip Ortaokulu Çevre Koruma Kulübü de destek verdi. Daha çok atık pilin toplanması için harekete geçen kulüp, sınıflar arası pil toplama yarışmasını düzenledi. Sınıflarının birinci olması için atık pil toplama gayretine giren öğrenciler tatlı bir rekabet sergiledi. En çok atık pil toplayan 6/A sınıfı yarışmanın birincisi olurken 5/A sınıfı da ikinciliği elde etti. Çankırı Belediyesi,  gösterdikleri duyarlılıktan dolayı dereceye giren sınıfların öğrencilerini kırtasiye malzemeleri ile ödüllendirdi.

Öğrenciler, sınıflar arası gösterdikleri başarıyı 1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında Belediye tarafından gerçekleştirilen Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda da en çok atık pil toplayan okul olabilmek için göstereceklerini söyleyerek iddialarını da ortaya koydu.   

Belediye Başkanı İrfan Dinç, çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesi için özellikle son 9 yıldır Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki çevre mühendisleri ile birlikte ciddi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek Çankırı’da çevreci bir kuşak yetişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


 

en-1-development
Bu Haber: 1532   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırı'da Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı Meslek Edinme Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı
Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı Tarihimizin Kahraman Kadınları Çankırı'da Anlatıldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development development