Ana Sayfa   Category:Belediye Muhabir: Kmax 
Çankırılı Kadınlardan Örnek Davranış

Çankırılı Kadınlardan Örnek Davranış

Tarih: 20-Aralk-2016 18:57 Okunma: 3551
Yerli Malı Haftası dolayısı ile Çankırılı Kadınlar Yiyeceklerini Paylaştı

Yerli Malı Haftası dolayısı ile Çankırılı kadınların hazırladıkları yiyecekler, ihtiyaç sahibi vatandaşların bir öğünü oldu. Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi üye ve kursiyerleri, Tutum, Yatırım ve Türk Malı Haftası’nda yerli tüketime, bilinçli tüketiciye, israf ve açlık konularına dikkat çekmek için kendi imkânları ile hazırladıkları yiyecekleri ihtiyaç sahipleri ile paylaştı.

Yıl boyunca Belediye bünyesinde verilen kurslardan faydalanan Çankırılı kadınlar, evlerinden getirdikleri yerli meyve ve yiyecekleri yoksul ailelere ikram etti. Yerli malı kullanımının özendirilmesine dikkat çeken kadınlar, aynı zamanda yerli ürünleri ihtiyaç sahiplerinin evine götürerek örnek bir davranış sergiledi.

Yerli malı için hazırlık yaparken çocukluk anılarını da özlemle hatırladıklarını belirten kadınlar, yerli tüketime destek vermek, bilinçli bir tüketici olmak ve israfı önlemek istediklerini belirtti. İsrafın önlenmesi ile birlikte dünyada hiç kimsenin açlıkla savaşmak zorunda kalmayacağına vurgu yapan kadınlar, “Her yerde yardıma muhtaç, bir tas sıcak çorba bekleyen binlerce insan var. Bu insanlar bizlerden teşekkür ya da takdir beklemiyor. Onlar sadece bir nebze de olsa yardım elinizi uzatmanızı bekliyor. Şu an Halep’teki kardeşlerimiz için zaten derin bir üzüntü içerisindeyiz. Belediyemizin ve diğer kuruluşların başlattığı kampanyalarla onlara kardeş elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Bunun dışında bizimle yaşayan, aynı havayı soluyan yoksul vatandaşlarımızın da yardımına koşmak zorundayız.  Yerli Malı Haftası dolayısı ile bir öğünlerine bizim de katkımız olsun istedik. Çankırılı kadınlar olarak yardım etmek için elimize geçen tüm fırsatları kullandığımızda kendimizi daha iyi hissediyoruz. Gönüllü bir şekilde destek veren ve yerli malı kullanımına bu şekilde daha da anlam katabilen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. ” ifadelerine yer verdi.

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi üye ve kursiyerlerine Yerli malı Haftası ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra Çankırılı kadınların hünerli elleri ile yaptıkları yiyecekler, ihtiyaç sahibi vatandaşları evelerine götürülerek ikram edildi. 

 

 

 

 


Bu Haber: 3551   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırı’da Kışlak Mücadelesini Başlattı Çankırı’da Kışlak Mücadelesini Başlattı
Yeni Yerleşim Alanlarına Yeni Kaldırımlar Yeni Yerleşim Alanlarına Yeni Kaldırımlar
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development