Ana Sayfa Tarih: 19 December 2016, 17:15 Editör: Kmax   Cat:Belediye Hit: 3071
Çankırı Merkez de Yeni Yollar Açılıyor

Çankırı Merkez de Yeni Yollar Açılıyor
Çankırı Belediyesi Merkez de Yeni Yollar Açılıyor

Çankırı Belediyesi, yeni yerleşim alanlarını yeni yollarına kavuşturuyor. Yeni yerleşim alanlarının kurulduğu bölgelerde planlı bir çalışma yürüten Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Feslikan Bölgesine 4 yeni yol daha yapıyor.  Bölgenin yol ağını şekillendiren belediye ekipleri,  yapılaşmanın devam ettiği alanlarda gerçekleştirdiği sağlıklı ulaşım çalışmaları ile mahalle sakinlerinin memnuniyetini de kazanıyor.

Belediye ekipleri, Feslikan Bölgesinin şartlarını iyileştirerek ihtiyaç duyulan yolların yapım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Hurma, Hardal, Akik ve Tarçın Sokak’ta yeni yol açım çalışmaları devam ediyor.  Çalışmalar kapsamında; bölgenin zemin yapısının alüvyon ve su seviyesinin yüksek olması sebebi ile yollar 1 m civarında boşaltılarak stabilize malzeme ve kaya dolgu ile yol altyapısı oluşturuluyor. Çalışmalar sonrasında kumlama yapılacak yeni açılan yollar, 2017 yılı içerisinde asfaltlama çalışmaları için hazır hale getirilecek.


 

 

 

Bu Haber: 3071   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Belediye Haberleri
Çankırı Belediyesinin Anlamlı Programı Çankırı Belediyesinin Anlamlı Programı
Çankırı'da Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı Çankırı'da Kursunu Bitiren Hanımlara Sertifikaları Dağıtıldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18