Ana Sayfa   Category:Üniversite Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 14-Aralk-2016 14:25 Okunma: 4560

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri Terörü Lanetledi


Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri Öğrenci Konseyi Başkanlığının organize ettiği organizasyonla 10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında şehit olan polislerimiz için “Teröre Lanet Bildirisi” okudular.

14 Aralık 2016 Çarşamba günü Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü merkezi yemekhane önünde toplanan öğrenciler adına basın bildirisini Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol okudu.

Bazı STK temsilcileri de öğrencilerin yanında yer alırken okunan bildiri sonrası öğrenciler tüm şehitler için dua ederek dağıldılar.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol basın açıklamasında “Uzun bir zamandır ülkemiz üzerinde oynanan kahpe oyunlara bir yenisi Cumartesi gecesi İstanbul'da eklenmiştir. Devletimize, Polisimize ve tüm ülkemize karşı yapılan hain saldırıda 44 vatan evladı şehit düşmüştür. Bizim şehitlerimizin cennet ile müjdelendiklerini ve cennette peygamberimize (s.a.v) komşu olduklarını, hain odaklara hizmet edenlerin ölülerinin yerinin ise ebedi kalacakları cehennem olduğunu hatırlatarak, şehitlerimizin ailelerine, tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.

Bilinmesini isteriz ki, Diyarbakır'da, Ankara'da, İzmir'de ve dün İstanbul'da yapılan terör saldırılarını ülkemizin her ferdine karşı yapılmış kabul ediyoruz. Yapılan saldırıların ülkemizin son dönemde içeride ve dışarıda geldiği noktayı hazmedemeyen odakların oyunu olduğunu biliyoruz. Bu itibarla, ülkemizin önderlik etmiş olduğu haklı davanın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Yapılan bu saldırılar, dünyanın her bir köşesinde yanında durduğumuz mazlumların hamisi olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecektir.

Ülkemize karşı yapılan saldırıların faillerinin ve destekçilerinin süslü sözlerine ve timsah gözyaşlarına kanmadığımızı ve yapılan bu saldırıların ülkemizdeki kardeşliği, birlikteliği ve ümmet şuurunu daha da artıracağını buradan tüm dünyaya ve özellikle uluslararası terör şebekeleri ve destekçilerine ilan ediyoruz.” dedi.
“Bizler biliyoruz ki, İstanbul'da yapılan hain saldırı ülkemizin dik duruşundan rahatsız olan iç ve dış hainlerin maşaları tarafından yapılmıştır.” diyerek sözlerine devam eden Konsey Başkanı Kol “Söz konusu kalleş eylemi gerçekleştiren kim olursa olsun yapılan eylemi lanetliyor, hayatımıza şiar olan bir dörtlüğü yüzlerine haykırmak istiyoruz:
Düşmanlarımız bize ne yapabilir ki, Hapsedilmemiz halvet,
Sürgün edilmemiz seyahat,
Öldürülmemiz ise şehadettir.

Bu bağlamda, gerek İstanbul'da yapılan terör eylemini düzenleyenlerin gerekse teröre maddi ve manevi destek verenlerin karşısında olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki; devletimiz ve milletimiz bu alçak sürüyü bozguna uğratacak, onları çıktıkları leş yuvalarına tekrar sokacak ve tamamen mağlubiyete uğratacak güce sahiptir. Her anlamda intikamımız en ağır şekilde olacak, hem bu iğrenç sürü hem de onların çürümüş fikirleri bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde en derinlere gömülecektir.

Terör örgütlerinin yanında olanlara, onlara maddi ve manevi destek verenlere; ülkesinin değerlerine sahip çıkan ve gerekirse bu uğurda ecdadının izinde yürüyeceğine yemin eden gençler olarak haykırıyoruz: Ey zalimler, bilin ki, Allah'ın müjdelediği zafer inananların olacaktır.

Bir kez daha, menfur saldırıda şehit olan 44 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuştu.   

 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 4560   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Üniversite Haberleri
Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısını Yaptı Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısını Yaptı
Çankırı’nın Fakültesi 5. Sırada Yer Aldı Çankırı’nın Fakültesi 5. Sırada Yer Aldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development