Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 12-Aralk-2016 11:23 Okunma: 4231

Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin ve İl Müftülüğü birlikte Kand


Mevlid 1438 Kutlu Veladetin İhyası:El-Müstakım  – İstikamet üzere dosdogru olan (sas)
 
“.. O, Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur.” (Ahzâb Suresi 40. Ayet-i Kerime)
 
Son Peygamber Platformu ile Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin, İl Müftülümüzle birlikte düzenlediği Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1438, 11 Aralık 2016 Pazar akşamı, Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde “El-Müstakım  – İstikamet üzere dosdogru olan (sas)” temalı kandil programı tertip edildi .

Mevlid Kandili akşamı gerçekleştirilen programda, tüm insanlar için örnek olan Son Peygamber Hz. Muhammed (sas)’in El-Müstakım  – İstikamet üzere dosdoğru olan” temasından yola çıkılarak farklı yönleriyle Diyanet vakfı yurtlar ve sosyal tesisler şube müdürü Yıldırım ALKIŞ bizi bilgilendirdi.

Fesadın ve ifsadın arttığı günümüzde, en iyi yol gösterici olan peygamberlerimizin hadislerinin önemli olduğunu bizim hadislere sahip çıkmamızı hadis düşmanlarıyla uğraşmak yerine peygamberimizin hadislerini günümüzde uygulayarak daha güzel sahip çıkılacağı vurgusunda bulundu .

Programda cami görevlileri ve Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu ilahi grubu yer aldı, Yıldırım ALKIŞ beyin konuşmasından sonra Yatsı namazıyla program son buldu Camii çıkışında  Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin ikramı olan etli pilav cemaate ikram edildi.
      
Proğram bitiminde Yıldırım ALKIŞ beyi Çankırı  Çevre ve Kültür Derneğinde misafir edip Raşit Safran tarafından tuz lambası hediyesi takdim edildi.
 
 Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar

 

 

 

 

Bu Haber: 4231   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı
İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development