Ana Sayfa   Category:Üniversite Muhabir: Turgut Özkan 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 05-Aralk-2016 13:31 Okunma: 2694

Rektör Aydınlı, Çankırı T.O. B. B Fen Lisesini Ziyaret Etti


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı Çankırı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (T.O.B.B) Fen Lisesini ziyaret etti.

Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yüksel Özgen ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Okutman Fikret Kedersiz ile birlikte okula gelen ve Okul Müdürü Nazır Şahin, okul yöneticileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Rektör Aydınlı ilk olarak okul müdüründen okul ve öğrencilerle ilgili bilgi aldı.

Daha sonra Okulun konferans salonunda 12. Sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Kendisinin hukukçu olduğunu belirten, öğrencilere kendi öğrencilik ve iş hayatı ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. İbrahim Aydınlı kendilerine gelecekle ilgili planları ve seçmek istedikleri mesleklerle ilgili çeşitli sorular sordu.

Günümüzde artık hukuk fakültelerine fen liselerinden de öğrencilerin geldiğini aslında hukuk ile matematik arasında bir bağ olduğunu ifade eden Rektör Aydınlı, hukuk ve matematiğin temelinin mantık bilimine dayandığını söyledi.

Kitap okuma alışkanlığı olmayan öğrencilerin hukuk alanında başarılı olamayacağını ifaden eden Prof. Dr. Aydınlı “ sizler sayısalcısınız ama sözel derslerinizi de asla bir kenara atmayın. Sayısal alana yoğunlaşıp diğer dallardan kendinizi soyutlamayın çünkü sentetik metot dediğimiz bilim dalları birbirleriyle ilintilidir” dedi.

“ Bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için bir iş sahibi olmak lazım. Seçeceğiniz meslek amaç değil vatana millete hizmet için araç olmalıdır” diyen Rektör Aydınlı, öğrencilere aile ve çevre baskısı ile şu an popüler ve maddi şartları iyi olan meslekleri seçme yerine kendi istedikleri ve sürekliliği olan meslek dallarını seçme tavsiyesinde bulundu.

Sohbetin son bölümünde öğrencilerin sorularını da cevaplayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı daha sonra öğrencilerle vedalaşarak okuldan ayrıldı.


 

 

 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 2694   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Üniversite Haberleri
Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısını Yaptı Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısını Yaptı
Çankırı’nın Fakültesi 5. Sırada Yer Aldı Çankırı’nın Fakültesi 5. Sırada Yer Aldı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development