Ana Sayfa   Category:Genel Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 05-Aralk-2016 12:08 Okunma: 2375

Çankırı Önder imam hatipler derneği olarak Halep te insanlık ölüy


Çok kıymetli basın ve değerli arkadaşlar, Halep'te bir trajedi yaşanıyor.Halepte insanlık ölüyor ,kundaktaki bebekler  ,çoçuklar, Kadınlar, ve siviller ölüyor.

Müslüman çoğrafyasına her zaman barış ve huzuru götürme bahanesiyle giren Emperyalist batı ve onun katil uzantısı esat kan dökmeye devam ediyor.

BM,NATO ,AB  yani batı, tam bir yalan makinasına dönmüş çıkarları için Bebek kanı akıtmayı bile normal görüyor. Bu zihniyet ,İslam dünyası bir araya gelmediği, bu zülümlere ve katliyamlara birlikte bir seda oluşturmadığı müddetçe ne Esad son olacaktır nede batının katliyamları son bulacaktır.

Beş yıldan beri devam eden ABD Rusya ve Avrupa'nın güç savaşından öte gitmeyen her zaman barış ve demokrasiden bahseden , girdikleri yerlere kan ,gözyaşı  ve zülüm götüren alçak Batı'ya sesleniyoruz

Bebeklerin kanını akıtmayı ne Zaman durduracaksınız, işidle ve terör unsurlarıyla savaşır gibi gösterip masum sivilleri katletmeyi ne Zaman durduracaksınız .Sizin demokrasi,barış ve huzur dediniz bumu
Kan ,zülüm ,işkence,katliyam,açlık,sefalet ,gözyaşı başka ne getirdiniz bu topraklara.

Aynı senaryo 15 temmuz da Türkiye de oynanmak istendi ve hala oynamaya devam ediyorlar.Bu güzel millet Türkü,kürdü,lazı,Çerkezi,Alevi'si ,Sünnisiyle bir olup bu oyunu bozdular. müslüman kardeşlik örneğini sergilediler.Ama bitmedi bu milletin bekasını istemeyen batı farklı yollardan oyunlarına devam ediyor. Milletin can damarı olan ekonomi ,dolar ve terör üzerinden kamuoyu oluşturma Türkiye'yi zor durumda bırakmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. ama bu aziz milletimiz bu oyunlara baskılara da boyun etmeyecektir.
...Bu millet aç susuz Yaşar ama,Vatansız Bayaraksız ve Ezansız yaşayamaz... bunu katil emperyalist batı böyle bile.....

Bu anlamda Ülkemizdeki birlikteliğin, müslüman kardeşliğinin Irakta , Süriye de,Filistin'de ,batı Türkistan da arakanda,Afkanistan da ve Tüm İslam çoğrafyasında olmadığı müddetçe Bu katiyamlar,kan ,gözyaşı hiç bir zaman durmayacaktır.
Süriye de Irak'ta bu oyuna gelen Şii ,Sünni,Arap Kürt,müslüman halklar birbirinin kanını akıtmak için birbiriyle yarış ediyorlar. Tek amaçları müslüman düşmanlığı olan katil Batı'nın istediğide bu..

Bu bağlamda dört Aydır insani yardımın girmediği Halep te taş üstünde taş kalmamış sivil, çoçuk katliyamları devam ediyor.açlık sefalet diz boyu , Tüm hastaneler bomlanmış durumda.cuma namazı kılacak tek cami kalmamış ,Çoçuklar ya bombalarla ya açlıktan veya soğuktan ölüyorlar . Anneler feryat figan içinde .Tüm dünya ve müslümanlar durumu filim izler gibi izliyorlar Türkiye haricinde hiç bir ülke sesini çıkartmıyor. YANİ HALEP ÖLÜYOR ,iNSANLIK ÖLÜYOR. Acil insani Yardım kolidorunun açılması gerekiyor yardımların bir an önce Halep E ulaşması gerekiyor. Sivillerin katledilmesinin önüne geçilmesi gerekiyor ,müslüman dünyasının tek bir ağızdan bir bütün olarak bu zülmün karşında durması için
Bir an önce İslam birliği diyoruz.
Allah Tüm mazlumların ve Müslümanların  yardımcısı olsun.
Çankırı Önder İmam Hatipliler Derneği
 Murat Babayusuf


Bu Haber: 2375   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Genel Haberleri
Göründüğümüz Gibi Olabilmek   -Köşe Yazısı Göründüğümüz Gibi Olabilmek -Köşe Yazısı
0 0
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development