Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 30-Kasm-2016 23:04 Okunma: 1989

Çankırı D.S.Y. Birliği Başkanı Ömer Çendek 'Çankırımızın Vazgeçil


Hayvancılık bütün dünyada olduğu gibi Ülkemizde de artan nüfusun yeterli ve dengeli beslenmesinde ve bir çok alanda endüstri hammaddesi olarak kullanması açısından önemli bir yer tutmaktadır.bununla birlikte hayvancılık sektörü diğer sektörlerden farklı olarak içinde bir çok sektörü barındırması sebebi ile ülkemiz ekonomisine olduğu kadar ülkemizin sosyal sorunlarına da çözüm getirmektedir. ÇANKIRI İlimiz İç Anadolu Bölgesi ile Karadeniz bölgesinin geçişinde yer alan 7.490 km2 alana sahip ve bu alanın %20 lik kısmının çayır ve mera olarak kullanıldığı ve ayrıca nüfusunun %30,3 ünün kırsal alanda yaşadığı bir şehirdir.

Çankırı ilimizde toplam 123.000 büyükbaş hayvan mevcuttur.

Bu veriler ışığında, ilimiz kalkınmasında Hayvancılığın yeri ve önemi açıkça görünmektedir. Çankırı da Hayvancılığın gelişmesi, hayvan ve hayvansal ürünlerde yüksek verim ve kalitenin tesis edilmesi çalışmalarında; her ilçemizde ayrı ayrı düzenlediğimiz Yetiştirici Bilgilendirme Toplantılarından sonra, Yetiştiricileri Birliği olarak, Hayvancılık sektörüne katkı sağlayacak tüm paydaşlar ile birlikte özveri ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu çerçevede Hayvancılık sektöründe büyük öneme ve katkıya sahip, yetiştirici ile bire-bir temasta olan ve hizmetlerini bizzat sahada yürütmekte olan ilimiz Serbest Veteriner Hekimleri ile bir toplantı düzenleyerek, 29.11.2016 tarihinde Koç Otel Toplantı Salonunda bir araya geldik.

Yapılan bu toplantıda, ilimiz hayvancılığının sorunlarını ve çözüm önerilerini tek tek ele aldık. Toplantı gündemimizde; Hayvan verimi ve kalitesinin arttırılmasında büyük öneme sahip olan faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak adına Veteriner Hekimlerin görüş ve önerilerini dinledik.

Ilimiz hayvancılığının geliştirilmesi, yetiştiricilerimizin kalkınması sürdürülebilir ve kazançlı hayvancılık yapabilmeleri için gerekli; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımın tarafından Milli Tarım Projesi kapsamında uygulanmakta olan Hayvancılık Desteklemeleri, Devletimiz tarafından verilen süspansiyonlu Devlet Kredileri ve tüm paydaşların katılımı ile hayvancılığa teşvik edici unsurların önemine dikkat çekmek adına çalışmalarımızın devam etmesi gerektiği, sektörümüzde yetki ve sorumluğa sahip tüm paydaşları, bu çalışmalara etkin şekilde katılmaları ve destek olmalarının önemli ve gerekli olduğu görüşlerinde birleşerek toplantımızı tamamladık


Bu Haber: 1989   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı 5. Ufka Yolculuk Yarışması Tamamlandı
İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı İmam Hatip Mezunları Genel Kurul Yaptı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development