Editörü: Turgut Reis
Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: Turgut Reis 
KUZKA Ahi Yaran Dernekleri ile Proje İmzaladı

KUZKA Ahi Yaran Dernekleri ile Proje İmzaladı

Tarih: 29-Kasım-2016 09:44 Okunma: 2098
Geçtiğimiz günlerde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına (KUZKA) tarafından kabul edilen

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına (KUZKA) tarafından kabul edilen Yaran Kültürünün Tanıtımı ve Yaran Buluşması adlı proje Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Deneci, Ahi Yaran Meclisi Derneği Başkanı Ahmet Absarılıoğlu ile KUZKA yetkilileri tarafından imzalandı.

Gerekli incelemeleri yapan KUZKA projenin uygunluğuna karar verdi ve 46.650 TL doğrudan destek vereceğini taahhüt etti. Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Anadolu sohbet geleneklerinin temsilcileri ile kültürel yakınlık sağlamak, kardeşlik duygularını geliştirmek ve kültürümüzü tüm dünyaya tanıtmak gayesi ile hazırlanan bu projede iki kardeş dernek ortak olmuştur.

Proje kapsamında ülkemizin değişik coğrafyalarından üç farklı ekip davet edilecek olup, bu ekiplerin sunumları halkımıza izlettirecek. Ayrıca proje kapsamında UNESCO temsilcisi ve Kültür ve Turizm Bakanlığımız uzmanları tarafından Anadolu sohbet geleneklerine yaran geleneğinin gelecek nesillere taşınması ve yol haritası olarak bir konferans yapılacaktır. Üç ay içerisinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında halkımıza gerekli duyuruları yaparak davetler yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan proje ortakları projemizi kabul eden; başta KUZKA olmak üzere, ilimiz valisi Mesut Köse, milletvekilleri Hüseyin Filiz ve M. Emin Akbaşoğlu’na, belediye başkanı İrfan Dinç’e, İl Planlama Müdürü Gazi Baykaler’e, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar’a, Müdür Yardımcısı Aydın Demiröz’e, şube müdürümüz Nusret Acar’a,  basınımıza ve her zaman benimle birlikte bu kutlu davaya hizmet eden yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve dernek üyelerimize sonsuz teşekkür ederiz dediler.
Fotoğraf:

Fotoğraf:

Bu Haber: 2098   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
Yaranlar Üçüncü Ocağını Yaktı Yaranlar Üçüncü Ocağını Yaktı
Ankara İl Müdürü Yıldız, Hemşehrilerimin Hizmetindeyim Ankara İl Müdürü Yıldız, Hemşehrilerimin Hizmetindeyim
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development