Ana Sayfa   Category:Kurumlar Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 25-Kasm-2016 19:18 Okunma: 4334

Çankırı Karatekin Parkında Kadına Yönelik Şiddete Karşı Etkinlik


Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Etkinlik Düzenledi

Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliği Yapıldı

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Karatekin Parkı’nda Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında toplumda duyarlılık oluşturmak, kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen “Kadına Karşı Şiddete Sende Dur De” etkinliği düzenlen.

Etkinlik kapsamında konuşma yapan İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM “Kadına yönelik şiddet, ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olarak kültürel, ekonomik ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada maalesef varlığını sürdürmektedir. Bakanlığımız, kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu inancıyla çalışmalarını sıfır tolerans ilkesiyle yürütmektedir. Kadına yönelik şiddetle mücadelede, eğitim ve farkındalık artırma, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlama, şiddet mağduru kadınların korunmasına ve desteklenmesine yönelik yasal çalışmalar ve düzenlemeler tüm tarafların katkısı ile kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu bağlamda; 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”  dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, toplumsal yaşamda kadının güçlendirilmesi, eşit hak, fırsat ve imkânlardan yararlanmasına katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutmasını temenni ederim”, dedi.

İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, bu tür etkinliklerin insanlardaki duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlendiğini ve bu sayede topluma yerleştirilecek bilincin çok önemli olduğunu belirterek, sözlerini Hadis-i Şerif ve Peygamberimizin kadına verdiği önemi vurgulayarak sonlandırmıştır.

İl Müdür Yardımcısı Bedriye Karakoç, “Kadına yönelik her türlü şiddetin acı ve ızdırap veren, yaşam hakkını tehtit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir sağlık sorunu” olduğunu vurguladı.

Konuşmalar sonrasında kadınlara dağıtılan balonlar gök yüzüne bırakıldı.

Parkı’nda kurulan stantta “Kadına Şiddette Dur” demek için yapılan bilgilendirme çalışması, siyah pano üzerine kadının toplumdaki önemini vurgulayan kısa notlar yazılarak sona ermiştir

Video Görüntüleri

Fotoğraflar

 

 


Bu Haber: 4334   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Kurumlar Haberleri
Akçakocalı Hanımlar Çankırı’ya Gezi Düzenledi Akçakocalı Hanımlar Çankırı’ya Gezi Düzenledi
Okulunuza Geliyoruz Projesi Başlıyor Okulunuza Geliyoruz Projesi Başlıyor
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development