Ana Sayfa   Category:Tarım Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 07-Kasm-2016 04:50 Okunma: 4693

Çankırı Esentepe Mahallesi Bayanları Mantar Yetiştirecek


Çankırı Merkez Esentepe mahallesinde düzenlenen Mantar Yetiştiriciliği Kursu 01 Kasım 2016 tarihinde başladı.

Kursun açılışına Çankırı İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Zafer KAYA ve konu sorumlusu teknik elemanlar katıldı.

Merkez Esentepe Mahallesinde, Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce  açılmış olan Mantar Yetiştiriciliği kursuna 13 bayan kursiyerimiz iştirak etti.

 Günlük kurs ders süresi 8 saat olup, kurs süresi 24 iş günüdür. Kursiyerlere günlük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 20,00 TL ücret ödenecektir. Müdürlüğümüzde görevli 1 Ziraat Mühendisi ve 1 Tekniker tarafından eğitimler verilecektir. Eğiticilerin ücretleri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

Mantar Yetiştiriciliği Kursunda Kursiyerlere, kurs boyunca İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Hilal ŞAHİN ve Tekniker Mustafa Nami KAPUCU tarafından, Üretim Teknikleri, Toprak Hazırlığı, Gübreleme, Kültürel Bakım, Bitki Zararlıları, Mücadele Yöntemleri ve Mantar Yetiştiriciliği konularında bilgi verilecekler.


 


Bu Haber: 4693   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Tarım Haberleri
0 0
0 0
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development