Ana Sayfa   Category:Sağlık Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 04-Kasm-2016 16:20 Okunma: 2019

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Diyaliz Merkezi Ziyareti


3-9 Kasım tarihleri Ülkemizde Organ ve Doku Bağış Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda 03.11.2016 tarihinde  İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Murat YILMAZ,Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Gülay YURDCU ,İl Sağlık Müdürlüğü Organ Bağış Birimi Personelleri ve Sağlık  İl Yöneticilerinin katılımı  ile Çankırı Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezinde bulunan hastalara ziyarette bulunulmuş, karanfil ve çeşitli hediyeler verilmiştir.
 
İlgili hafta etkinlikleri kapsamında Özel Karatekin Hastanesinde kurulan Organ Bağış standı ziyaret edilmiş,Özel Karatekin Diyaliz Merkezinde bulunan diyaliz hastaları ve personelin Organ Bağış Haftaları kutlanarak karanfil ve çeşitli hediyeler verilmiştir.
Özel Karatekin Diyaliz Merkezinde tedavi gören emekli imam Mustafa GÜMÜŞ yapılan ziyaretten memnuniyetini aşağıdaki sözlerle  dile getirerek Organ Bağışının dinimizce caiz olduğunu bir kez daha vurgulamıştır.

“ Bir Hastaya vardın ise bir içim su verdim ise
Yarın anda karşı gele Hak şarabın içmiş ise”
 
Organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet göstermeli ve her an bizim ve sevdiklerimizin başına gelebileceğini unutmamalıyız ve bu yüzden bu konuda çok daha duyarlı ve hassas davranmalıyız. Bu hepimizin sorumluluğudur.

Gelin hep birlikte Organ Bağışı bekleyen hasta ve yakınlarına umut ışığı olalım.
 

 

 

 


Bu Haber: 2019   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Sağlık Haberleri
Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi
Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development