Ana Sayfa   Category:Genel Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 01-Kasm-2016 19:46 Okunma: 4538

Çankırı’da Kıraathaneler Aslına Dönüyor Projesi başladı


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Kıraathaneler Aslına Dönüyor" projesi Çankırı'da  da başladı.

Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Huzur Kıraathanesi'nde başlatılan proje kapsamında, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi üyeleri ve Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetemi öğrencileri, kıraathanede bir araya gelerek kitap okudu.

Katılımcılar, yaptıkları açıklamalarda, kıraathanelerin geçmişte dini sohbetlerin, tanışmaların ve muhabbet yapılması için oluşturulan bir yer olduğunu belirttiler.

Zaman00:30- 00: 54 Karatekin Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi öğrencileri de katıldı.

Bölümümüzle ilişkili bir program. Gayet güzel geçti. Kıraathanede oyun oynayan kişiler tarafından güzel karşılandı. Çayımızla simidimizle kitabımızı okuduk. Umarım farkındalık yaratmışızdır. Başka kişilere de örnek olur.”dedi

Genç katılımcılar olumlu tepkiler aldıklarını dile getirdiler.

Gençlik Merkezi Müdürü Haskılıç; “Zamanla kıraathanelerin asıl görevini yitirip,şans oyunlarının oynandığı, zamanın boş geçirildiği yerler haline geldiği gözlenmektedir. Bu konuda gençlerimiz ile halkımızda farkındalık oluşturmak ve buraların aslına dönmesi için katkıda bulunmak istedik. Amacımız kıraathanelerin okunan, tartışılan, hoş sohbet ortamlar içerisinde kaynaşan ve kaynaştıran yerler haline gelmesi ve toplumun her kesiminin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirildiği mekânlara dönüştürmek" olduğunu ifade etti.

Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar

 


Bu Haber: 4538   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Genel Haberleri
Çanakkale Zaferi Ve Şehitlik - Köşe Yazısı Çanakkale Zaferi Ve Şehitlik - Köşe Yazısı
0 0
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development