Editörü: Kmax
Ana Sayfa   Category:STK Muhabir: Kmax 
Çerkeş de Bilgilendirmeye Devam Etti

Çerkeş de Bilgilendirmeye Devam Etti

Tarih: 31-Ekim-2016 17:41 Okunma: 1007
Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Bilgilendirmelere Devam Ediyor

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” hakkında Çankırı Çerkeş  (TSK )Belediye ,Kamu Kurum Kuruluşlarında çalışan 4/c kesenek iş ve işlemleri yapan personel , Köy ve Mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Hicran Çakmakçı, Bilindiği üzere 03.08.2016  tarihli ve 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin Kanun 19.08.2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Anılan Kanun Kurumumuzun birikmiş alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmiş olupayrıca 6183 sayılı Kanun ve 6552 sayılı Kanunun 81 maddesiyle 5510 sayılı Kanuna eklenen Geçici 60ncı madde kapsamında yapılandırma işlemlerine ilişkin bazı yeni düzenlemeler yapılmıştır. “2016 Haziran ve önceki aylara ilişkin prim borçlarından ödenmemiş olan sigorta primi ve bunlara ilişkin gecikme cezaları ve gecikme zamları alacakları yapılandırma kapsamındadır. Ayrıca isteğe bağlı sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunan 2016/Şubat ve öncesi sosyal güvenlik destek prim borçları ile Genel Sağlık Sigortası taksitlendirme borçları taksitlendiriliyor” dedi.

İl Müdürü Çakmakçı, tüm vatandaşların 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında İl Müdürlüğü ve merkez müdürlüklerine şahsen, posta yolu veya elektronik ortamda başvuru yapabileceklerini hatırlattı.

Çerkeş Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Ercan Gökdemir , Denetmen Tarık Alabay İcra Servis personeli Eylem aydın Özsu ,Prim Tahakkuk ve Tahsilat servis şefi Muhittin Ulupınarın6736 sayılı Kanunla ilgili sunumunun ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.Bu Haber: 1007   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  STK Haberleri
Yaranlar Üçüncü Ocağını Yaktı Yaranlar Üçüncü Ocağını Yaktı
Ankara İl Müdürü Yıldız, Hemşehrilerimin Hizmetindeyim Ankara İl Müdürü Yıldız, Hemşehrilerimin Hizmetindeyim
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development