Ana Sayfa   Category:Sağlık Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 24-Ekim-2016 13:20 Okunma: 7483

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başarısına Bir Yenisini Ekledi


9 CM lik  Dev Mesane Tümörü Kapalı Ameliyatla Alındı

Geçtiğimiz hafta Çankırı  Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Kliniği’nde 9 cm’lik mesane kanseri kapalı yöntemle alınarak tedavi edildi.
Yaklaşık 1 yıldır idrardan kan gelmesi şikayeti olan hasta Mahmut U.  Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Cem DİLMEN 'e müracaat etti. Ertesi günü ameliyata alınan hasta 1 gün hastanede yatışının ardından sağlığına kavuşarak taburcu edildi.
Konu ile ilgili görüştüğümüz Üroloji Uzmanı  Op.Dr. Cem DİLMEN şunları ifade etti ;

“Hastamız dış merkezde mesane tümörü tanısı alan bir hasta. Ultrason ölçümünde ortalama 7 cm civarında bir tümörü mevcuttu ancak ameliyat sırasında tümörün boyutunu yaklaşık 9 cm ölçtük. Bu tip hastalarda verilen anestezi çok önemli.

Hastanın yaşı ve diğer hastalıkları nedeniyle hastayı sadece maske anestezisi ile ( ciğere boru koymadan ) derin bir anestezi vermeden Allah'ın izniyle yaklaşık 45 dakikalık operasyonla ameliyat ettik. Bu nedenle tüm anestezi ekibimize de teşekkür ediyorum. Bu anesteziden sonra hasta yaklaşık 1 saat içerisinde yiyip içebiliyor, ayağa kalkabiliyor. O nedenle hastanın genel vücut dinamiklerini çok etkilemiyor. Bu şekilde bir anestezi genellikle üniversite ya da büyük özel hastanelerde ekstra ücretler ödenerek yapılmakta ancak hastanemizde bunun için herhangi bir şey talep etmiyoruz. Hastamızı ameliyat sonrası kanama riski nedeniyle 1 gün misafir edip ertesi gün taburcu ettik. Kendisine Allahtan şifalar diliyorum. “ şeklinde konuştu.
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Hastanemizde yapılan  bu operasyon ve benzeri çalışmalarımız da işimizi ortaya koymakta, hastalarımızın şifa ile taburculukları bizleri memnun etmektedir.
Elbette yapılan çalışmalarla hastane altyapısının da hemşehrilerimizce bilinmesi ile bizlere müracaatları hızlanıyor. Hastalık ilerlemiyor. Gerek devlet hastanemiz e gerekse özel hastanemizde birçok konuda başka ile gitmeye gerek kalmadan kendi işlerimizi kendi ilimizin sağlık sorunlarını çözebiliyoruz.
Böyle konuların bilinmesi anlamında ilçelerimizde ve köylerimizde ekiplerimiz de anketler ve bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır.
Tüm  çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarı dolu çalışmalarında devamlılıklar diliyoruz... “ denildi.


Bu Haber: 7483   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Sağlık Haberleri
Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi
Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development