Ana Sayfa   Category:Sağlık Muhabir: Kmax 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 10-Ekim-2016 13:17 Okunma: 4302

UMKE Yapraklı İlçesi Hazım Dağlı Milli Tabiat Parkında Tatbikata


Sağlık Bakanlığınca 2004 yılında kurulan ve 81 ilde örgütlenmiş olan UMKE ( Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ) 2016 yılı itibariyle yaklaşık 10.000 gönüllüsüyle dünya çapında bir tıbbi kurtarma organizasyonu haline gelmiştir.

Türkiye çapında 21 bölge olarak yapılanan UMKE’nin 9. Bölge Ankara ili koordinatörlüğünde 7 ilden oluşmaktadır. (Ankara, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Kırşehir ) bölge illeri yıllık faaliyet planı çerçevesinde bir bölge tatbikat kampı düzenlemekte her il ise kendi ilinde yılda bir defa il tatbikat kampı düzenlemektedir.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan UMKE Yapraklı ilçesi Hazım Dağlı Milli tabiat parkında 5-7 ekim 2016 tarihinde 3 gün süren il tatbikatı yapıldı.

Kampa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Eyüp YALÇINKAYA , Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Erdal ÇALIKUŞU ,UMKE İl Sorumlusu ATT Emin LAFCIOĞLU İle birlikte toplam 15 UMKE personeli iştirak etmiştir. UMKE personellerinin mukavemetlerini artırma, profesyonel acil müdahale, olaylara soğukkanlı yaklaşım ,etkili iletişim, takım ruhu vb. konularda becerilerinin artırılması hedeflenmiştir. Kampta ilkyardım, triyaj, hasta paketleme, gece intikal, hasta taşıma konularında eğitimler düzenlenerek ,başarı ile arama kurtarma tatbikatı icra edilmiştir.

Kampı Vali Yardımcımız Yakup ÖMEROĞLU, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Murat YILMAZ, İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR ziyaret ederek UMKE personellerine başarılar dilenmiş, katılanlara teşekkür edilerek,katılım belgeleri takdim edilmiştir


 

 

 

 

 

 


Bu Haber: 4302   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Sağlık Haberleri
Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi Dr. Adanır Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi Verdi
Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı Mate Yaprağı Sağlığa Çok Faydalı
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development