Ana Sayfa   Category:Kurumlar Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 26-Eyll-2016 10:12 Okunma: 4883

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Bilgilendirme Toplantılarına


Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” hakkında Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Odası’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Hicran Çakmakçı, Bilindiği üzere 03.08.2016  tarihli ve 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin Kanun 19.08.2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Anılan Kanun Kurumumuzun birikmiş alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmiş olupayrıca 6183 sayılı Kanun ve 6552 sayılı Kanunun 81 maddesiyele 5510 sayılı Kanuna eklenen Geçici 60 ıncı madde kapsamında yapılandırma işlemlerine ilişkin bazı yeni düzenlemeler yapılmıştır. “2016 Haziran ve önceki aylara ilişkin prim borçlarından ödenmemiş olan sigorta primi ve bunlara ilişkin gecikme cezaları ve gecikme zamları alacakları yapılandırma kapsamındadır. Ayrıca isteğe bağlı sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunan 2016/Şubat ve öncesi sosyal güvenlik destek prim borçları ile Genel Sağlık Sigortası taksitlendirme borçları taksitlendiriliyor” dedi.

İl Müdürü Çakmakçı, tüm vatandaşların 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında İl Müdürlüğü ve merkez müdürlüklerine şahsen, posta yolu veya elektronik ortamda başvuru yapabileceklerini hatırlattı.

Toplantıya Çankırı Esn.ve Sanat. Oda .Brl.Bşk. Osman Karadeniz ,Terziler Konf.Esn.Oda Bşk. Ömer Ümit,Kahveciler ve Lokantacılar Oda.Bşk. Ebubekir Sevgili ,Oto Tamirciler Esn.Oda Bşk. Murat Karakuş , Şöferler ve Otomobilciler Oda Bşk . Necati Akdoğan , ÇerkeşŞöför.Esnaf Oda Bşk. Faruk Taşkın , Ilgaz Esnaf ve Sanat.Oda Bşk. Saykal Saykal , Ilgaz Şöf.ve Oto.OdaBşk.Vedat Savaş , Kurşunlu Esnaf ve Sant. Oda Bşk. Mehmet Ali Ünver , ,Kurşunlu Söf.Oda Bşk. Hacı Ahmet Öztürk , Orta Esnaf ve Sant.Oda Bşk. Sami Onay , Şabanözü Esnaf ve Sant. Oda Bşk. Uğur Soydaş, ve Kızılırmak Esnaf ve Sant. Oda BşkCahan Ilgaz katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sigortalı Tescil ve Hizmet Servis Şefi Hüseyin Özden , İcra Takip ve Haciz Servis personeli Eylem aydın Özsu Performans Yönetimi ve Koordinasyon Servis Sorumlusu Doğan Uzgur6736 sayılı Kanunla ilgili sunumunun ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Osman Karadeniz Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hicran Çakmakçıyave  Oda Başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.
 Bu Haber: 4883   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Kurumlar Haberleri
Akçakocalı Hanımlar Çankırı’ya Gezi Düzenledi Akçakocalı Hanımlar Çankırı’ya Gezi Düzenledi
Okulunuza Geliyoruz Projesi Başlıyor Okulunuza Geliyoruz Projesi Başlıyor
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development