Ana Sayfa Tarih: 09 Ağustos 2016, 06:21 Editörü: Kmax   Category:Tarım Visit: 8111 Read
Çankırı'da Anıza Ekim Hasatları Tamamlandı

Çankırı'da Anıza Ekim Hasatları Tamamlandı
Doğrudan Anıza Ekim Demonstrasyon Hasatları Tamamland

akanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca, Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması çalışmaları çerçevesinde desteklenen, Korumalı Tarım Sisteminin Çankırı İlinde Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında İlimizde kurulan, Doğrudan Anıza Ekim demonstrasyon alanlarındaki buğday hasadı tamamlandı.

İl Müdürlüğümüzün Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü ile işbirliği içerisinde yürüttüğü proje çerçevesinde 2015 yılı Ekim ayında, 2 adet Kızılırmak ilçesinde 2 adet de Merkez ilçeye bağlı köylerde (Germece, Çivi), her biri yaklaşık 20 da büyüklüğünde 4 adet demonstrasyon kurulmuştu. Daha önceden İl Müdürümüz Osman ÇAKIR, İl Müdürlüğümüz personeli ve sivil toplum örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilen törenle Kızılırmak ilçesinde 24 Haziran 2016 tarihinde başlatılan hasat faaliyetleri 22 Temmuz 2016 tarihinde Merkez ilçeye bağlı Çivi köyünde bulunan demonstrasyon alanında gerçekleştirilen Tarla Günü ile tamamlandı.
Bu Haber: 8111   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Tarım Haberleri
Çankırı  Çiftçileri Çorum Fuarında bu yıl 5'incisi düzenlenen ve 40 ilden 400 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuara Çankırı Çiftçilerikatıldı
Çankırı Esentepede Mantar Ekimi Çakır , Mantar kursuna Katılanları Teknik Geziye Götürecek
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18