Ana Sayfa   Category:Tarım Muhabir: AbdulhalikDemir 
0

Çankırı Haber: 0

Tarih: 29-Haziran-2016 20:45 Okunma: 8745

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tarımda sürdürülebilirliği


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesideğerlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

İl Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR yaptığı açıklamada;
“Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Kapsamında ilimizde süresi içerisinde başvuru yapan 2247 genç çiftçimizin müracaatları Genç Çiftçi Değerlendirme Komisyonumuzca değerlendirilmiş ve Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 148 proje için asil ve yedek listeler oluşturulmuştur.

Destekleme almaya hak kazanan genç çiftçilerimizin listeleri İl Müdürlüğümüz internet sitesinde ve İl/İlçe Müdürlüklerimizin ilan panolarında askıya çıkartılmıştır. Destekleme almaya hak kazanan çiftçilerimiz ile 11 Temmuz 2016 ile 15 Temmuz 2016 tarihleri arasında İl/İlçe Müdürlüklerimizde Hibe Sözleşmesi imzalanacak olup hak sahibi çiftçilerimizin istenen belgeler ile birlikle İl/İlçe Müdürlüklerimize süresi müracaat etmeleri önem arz etmektedir. ” diyerek desteklemenin hak kazanan çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.


Bu Haber: 8745   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Tarım Haberleri
0 0
0 0
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18
development