Ana Sayfa Tarih: 19 Haziran 2016, 21:41 Editörü: AbdulhalikDemir   Category:Tarım Visit: 11045 Read
Tarım Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Tarım Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi
Ulusal Çocuk Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenilirliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenirliği ile ilgili farkındalıkları geliştirmek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve proje sponsor kuruluşu Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliğinde ilkokul 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri için düzenlenen "Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda-Ulusal Çocuk Resim Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar.

Ülke genelinde tüm özel ve resmi ilköğretim okullarının 2,3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerinin 2014-2015 Eğitim Öğretim döneminde katılmış oldukları yarışmada başarılı olan,  İlimiz Atkaracalar ilçesi, Cumhuriyet Ortaöğretim Okulu öğrencilerinden Murtaza AKÇA birinci, Özlem KAYHAN ikinci, Çankırı Merkez Cumhuriyet İlköğretim okulu öğrencisi İlayda ERDOĞAN ise üçüncü oldu.

Yarışmaya resim gönderen öğrencilerimizi tebrik eden Osman ÇAKIR, öğrencilerle kısa bir sohbetin ardından; "Beslenmenin sadece karın doyurmak olmadığından bahsederek, güvenilir gıdalara ulaşmak konusunda hepimiz dikkatli olmalıyız, sağlığımızı tehdit eden gıdalar ile güvenli gıdayı birbirinden ayırt etmeyi öğrenmeliyiz. " şeklinde açıklamada bulundu.

Atkaracalar ilçesi Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilen Törene İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ve Müdür Yardımcısı ile Okuldan Öğretmen ve Öğrenciler katılım sağladılar.

İl birincisi Murtaza AKÇA'na ödülünü Merkez Atkaracalar İlçesi Kaymakamı Sayın İdris ARSLAN, il ikincisi Özlem KAYHAN'a Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman ÇAKIR, İl Üçüncüsüne ise İl Müdür Yardımcısı Nuri USTAOĞLU verdi.

İl Birincisine  Vestel V Tab 7" lite 3 + kılıf + Desibel bluetooth kulaklık, il ikincisine Vestel V Tab 7" lite 3 + kılıf ve İl üçüncüsüne ise  Desibel bluetooth kulaklık hediye edildi.
 


 


 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber: 11045   Okunma Word'e Aktar Tavsiye Et Diğer  Tarım Haberleri
Çankırı  Çiftçileri Çorum Fuarında bu yıl 5'incisi düzenlenen ve 40 ilden 400 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuara Çankırı Çiftçilerikatıldı
Çankırı Esentepede Mantar Ekimi Çakır , Mantar kursuna Katılanları Teknik Geziye Götürecek
 Etiket: - çankırı haber - çankırı haberleri haber 18 haber 18